Jak nadać dostęp na Facebooku i Instagramie?

Agnieszka Gryszkiewicz
Agnieszka Gryszkiewicz

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Poznaj ofertę dotyczącą konsultacji

Spis treści:

Masz fan page na FB i konto na IG? Do tego chcesz dodać osobę do konta reklamowego? Dowiedz się jak nadać dostęp na Facebooku i Instagramie. Przeprowadzimy Cię przez to krok po kroku.

Jak nadać dostęp do fan page na Facebooku?

Aby móc nadać dostęp do fan page, musisz być administratorem strony. Nie ma ograniczeń dotyczących liczby osób, którym możesz przypisać rolę na stronie. Czyli liczby administratorów, redaktorów, moderatorów, doradców czy analityków.

Aby nadać dostęp:
Kliknij pozycję Ustawienia w górnej części strony.

 

 

Kliknij opcję Role na stronie w lewej kolumnie.

Wpisz imię i nazwisko lub adres e-mail w polu i wybierz odpowiednią osobę z wyświetlonej listy.

 

 

Kliknij opcję Administrator, Redaktor, Moderator, Doradca lub Analityk w zależności od poziomu dostępu, który chcesz przypisać. Wybierz rolę z rozwijanego menu.

 

 

Kliknij opcję Dodaj i wprowadź hasło, aby potwierdzić. Pamiętaj, że jeśli dodawana osoba nie należy do grona Twoich znajomych, będzie mogła zacząć pomagać Ci w zarządzaniu stroną dopiero po zaakceptowaniu zaproszenia.

 

Poznaj ofertę dotyczącą konsultacji

 

Jak usunąć lub edytować nadany dostęp do fan page na Facebooku?

Usuwanie lub edytowanie roli osoby pełniącej rolę

1. Kliknij pozycję Ustawienia w górnej części strony.
2. Kliknij opcję Role na stronie w lewej kolumnie.
3. Kliknij opcję Edytuj obok osoby, którą chcesz usunąć, a następnie kliknij Usuń.

LUB

  1. Kliknij opcję Edytuj obok imienia i nazwiska osoby, której rolę chcesz zmienić, a następnie wybierz nową rolę z menu rozwijanego.
  2. Kliknij opcję Potwierdź. Może być konieczne wprowadzenie hasła.

Zawsze możesz usunąć swoje konto ze strony, ale jeśli jesteś jej jedynym administratorem, musisz najpierw dodać innego administratora.

Jeśli jesteś nowym administratorem, pamiętaj, że zanim uzyskasz możliwość usuwania lub degradowania innego administratora, może upłynąć 7 dni.

 

Chcesz otrzymywać informacje o aktualnościach ze świata social media? Zapisz się poniżej 

Jak nadać dostęp do konta na Instagramie?

W przypadku Instagrama nie ma opcji nadawania dostępu do kont w postaci przypisania poszczególnych ról, jak ma to miejsce w przypadku konta firmowego na Facebooku

Jeśli chcesz, aby inne osoby miały dostęp do konta Instagram, należy podać im po prostu login i hasło, umożliwiające zalogowanie się.

 

 

Jak nadać dostęp do konta reklamowego na Facebooku?

Jeśli chcesz zarządzać reklamami wspólnie z innymi osobami, możesz dodać je do swojego konta reklamowego. Istnieje kilka różnych ról, które możesz przydzielić komuś w zależności od tego, jakie uprawnienia powinien mieć:

Administrator konta reklamowego: Administrator może tworzyć, edytować i wyświetlać reklamy, edytować metody płatności oraz zarządzać uprawnieniami administratorów.

Reklamodawca konta reklamowego: Reklamodawca może przeglądać i edytować reklamy, a także konfigurować je, używając metody płatności przypisanej do danego konta reklamowego. Może też wyświetlać metodę płatności.

 

Zapytaj o naszą ofertę wypełniając brief

 

Analityk konta reklamowego: Analityk może wyświetlać reklamy i raporty.

Dodanie osób do konta reklamowego sprawia, że możesz pracować nad reklamami na Facebooku razem z innymi osobami ze swojej firmy. Dodanie osób nie daje im prawa do logowania się w Twoim imieniu. Dostęp do konta reklamowego można przyznać tylko użytkownikom Facebooka.

Aby dodać inną osobę do swojego konta reklamowego przejdź do ustawień w Menedżerze reklam

Może pojawić się monit o ponowne podanie hasła. W obszarze Role na kontach reklamowych wybierz pozycję Dodaj osoby. Wpisz imię i nazwisko oraz adres e-mail osoby, której chcesz przyznać dostęp.

 

Kliknij menu rozwijane i wybierz rolę, a następnie kliknij przycisk Potwierdź. Dodana osoba od razu uzyska dostęp do Twojego konta reklamowego w określonej przez Ciebie roli. W każdej chwili możesz usunąć wybraną osobę z konta reklamowego lub zmienić jej uprawnienia, klikając symbol x obok jej imienia i nazwiska.

Dostępy nadane? W takim razie czas na reklamę! Reklama na Facebook – czyli wszystko co trzeba wiedzieć, by wystartować z reklamami.

Zapytaj o naszą ofertę